Blog - wiosna

Wiosna to wspaniały czas na spacery

Wiosenne spacery i zabawy ze zwierzętami, blog sklepu zoologicznego Flogard

Pogoda za oknem coraz bardziej sprzyja dłuższym i krótszym spacerom, w których towarzyszą nam nasi pupile. Pamiętajmy o potrzebach czworonożnego członka rodziny, i poszukajmy idealnego miejsca, które spełni nasze oczekiwania i jednocześnie zapewni nam jako właścicielom psa i samemu zwierzakowi pełen komfort.

Ważne jest, aby przygotować się na każdą ewentualność i poza obrożą i smyczą zabrać ze sobą odpowiedni kaganiec, który będzie przewiewny, umożliwi picie.

Będąc przy temacie picia, miejmy zawsze ze sobą niegazowaną wodę w butelce i odpowiednią miskę, najlepiej składaną, gdyż taka zajmuje mało miejsca. Nasz zwierzak będzie nam wdzięczny jeśli podczas przerwy w wycieczce będzie mógł się napić wody. Warto o tym pamiętać, ponieważ woda np. w kałużach może zawierać pasożyty.

Wyjeżdżając w obce miejsce, bezwzględnie pamiętajmy o adresówce. Nawet jeżeli nasz pies jest grzeczny, wyszkolony, zawsze może dojść do nieprzewidzianych sytuacji. Jeżeli nasz pies stale przyjmuje leki, cierpi na przewlekłą chorobę, warto też umieścić informacje o tym na specjalnej adresówce.

Zaczynamy również sezon rowerowy. Do wycieczek rowerowych również należy się przygotować. Nasz czworonożny przyjaciel może podróżować w odpowiednim koszu lub transporterze (o ile jego wielkość i waga na to pozwala), ewentualnie w przypadku większych psiaków biec obok nas, korzystając z odpowiedniej uprzęży.

Warto wspomnieć, że z każdym cieplejszym dniem zwiększa się ryzyko ataku kleszcza. Dlatego warto przygotować naszego psiaka i odpowiednio go zabezpieczyć.

Wiosenna aura, może być dobrym momentem na rozpoczęcie szkolenia. Na pewno pomocny może być w tym wykwalifikowany instruktor. Niemniej trzeba też pamiętać o odpowiednich akcesoriach takich jak szelki, smycze, torebki na smakołyki, clickery itp. Oczywiście mamy pełen asortyment tego typu produktów i służymy pomocą w odpowiednim ich doborze.