Blog - wakacje

Jak miło spędzić wakacje ze zwierzakiem?

Jak spędzieć wakacje w towarzystwie zwierzaka, blog sklepu zoologicznego Flogard

Pogoda za oknem coraz bardziej sprzyja dłuższym i krótszym wyjazdom rekreacyjnym, które chcemy spędzić z naszym pupilem. Bardzo ważne jest, aby do takiego wyjazdu odpowiednio się przygotować, w zależności od wybory środka transportu oraz miejsca gdzie się udajemy. Gdy spełnimy ten warunek wakacje z psem będą przyjemnością zarówno dla pupila jak i właściciela.

Pamiętajmy o potrzebach czworonożnego członka rodziny, i poszukajmy idealnego miejsca, które spełni nasze oczekiwania i jednocześnie zapewni nam jako właścicielom psa i samemu zwierzakowi komfort wypoczynku.

Ważne jest, aby przygotować się na każdą ewentualność i poza obrożą i smyczą zabrać ze sobą odpowiedni kaganiec, który będzie przewiewny, umożliwi picie i nie wywoła odparzeń w gorący dzień. Będąc przy temacie picia, miejmy zawsze ze sobą niegazowaną wodę w butelce i odpowiednią miskę, najlepiej składaną, gdyż taka zajmuje mało miejsca. Nasz zwierzak będzie nam wdzięczny jeśli podczas przerwy w wycieczce będzie mógł się napić chłodnej wody.

Wyjeżdżając w obce miejsce, bezwzględnie pamiętajmy o adresówce. Nawet jeżeli nasz pies jest grzeczny, wyszkolony, zawsze może dojść do nieprzewidzianych sytuacji. Jeżeli nasz pies stale przyjmuje leki, cierpi na przewlekłą chorobę, warto też umieścić informacje o tym na specjalnej adresówce.

Gdy wybieramy się nad wodę, pamiętajmy o bezpieczeństwie naszego psiaka (kamizelka), i dokładnie zapoznajmy się z zasadami obowiązującymi nad danym akwenem aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Bardzo popularne są wycieczki rowerowe. Do nich również należy się przygotować. Nasz czworonożny przyjaciel może podróżować w odpowiednim koszu lub transporterze (o ile jego wielkość i waga na to pozwala), ewentualnie w przypadku większych psiaków biec obok nas, korzystając z odpowiedniej uprzęży.