Blog - Nowy Rok

Jak chronić zwierzęta przed stresem związanym z hucznym Nowym Rokiem?

Jak spędzieć wakacje w towarzystwie zwierzaka, blog sklepu zoologicznego Flogard

Sylwester to szampańska zabawa, hałasy, fajerwerki i ogólna wesołość. Ale niestety nie dla wszystkich. To co przeżywają nasze zwierzęta trudno opisać. Błyski i huk niejednokrotnie doprowadzają je na skraj rozpaczy.

Są przerażone i bezradne. Ale okazuje się, że możemy im pomóc w prosty i niedrogi sposób.

Zaopatrzmy się w preparaty ziołowe działające uspokajająco. OVER ZOO RELAXIN to wyciąg z chmielu i waleriany, który wycisza, osłabia stany niepokoju i ułatwia zasypianie. STRESS OUT zawiera tryptofan, który zmniejsza napięcie mięśniowe i podatność na stres, taurynę, która hamuje nadmierne pobudzenie w czasie stresu, dziurawiec zwiększający uczucie zadowolenia.

Powyższe produkty nie mają skutków ubocznych i nie powodują uzależnień nawet przy długim stosowaniu. Podawanie należy zacząć na kilka dni przed sytuacją stresową, mamy więc jeszcze trochę czasu, żeby je kupić.

Dodatkowo, co już nie będzie żadnym problemem, zamknijmy i zasłońmy okna. Zapalmy większe światło, włączmy trochę głośniej muzykę. Dajmy pupilowi smakołyk i bawmy się z nim. Niech ma swojego Sylwestra!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla psiaków, kociaków i innych zwierzaków, a także dla ich właścicieli, żeby zdrowie mieli , artykuły czytali i o Flogardzie pamiętali.