Blog - jesień

Jesień - nie ma mowy, aby zostać w domu

Jesienią nie trzeba siedzieć w domu ze zwierzakiem, blog sklepu zoologicznego Flogard

Zbliża się jesień, ale to nie powód, aby zostać w domu. Dlatego bardzo zachęcamy wszystkich do dłuższych lub krótszych wypraw ze swoimi pupilami, aby podziwiać uroki tej pory roku. Mimo, że obecnie nie jest już tak ciepło, miejmy zawsze ze sobą niegazowaną wodę w butelce i odpowiednią miskę, najlepiej składaną, gdyż taka zajmuje mało miejsca. Nasz zwierzak będzie nam wdzięczny jeśli podczas przerwy w wycieczce będzie mógł się napić wody.

Wyjeżdżając w obce miejsce, bezwzględnie pamiętajmy o adresówce. Nawet jeżeli nasz pies jest grzeczny, wyszkolony, zawsze może dojść do nieprzewidzianych sytuacji. Jeżeli nasz pies stale przyjmuje leki, cierpi na przewlekłą chorobę, warto też umieścić informacje o tym na specjalnej adresówce.

Gdy wybieramy się nad wodę, pamiętajmy o bezpieczeństwie naszego psiaka (kamizelka). Jest to szczególnie ważne, gdy woda zaczyna mieć zaledwie kilka stopni, a nasz pies uwielbia pływać z dala od brzegu.

Bardzo popularne są wycieczki rowerowe. Do nich również należy się przygotować. Nasz czworonożny przyjaciel może podróżować w odpowiednim koszu lub transporterze (o ile jego wielkość i waga na to pozwala), ewentualnie w przypadku większych psiaków biec obok nas, korzystając z odpowiedniej uprzęży.